Serwis po-pa-pra-niec.pl wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. W zakładce "CIACHA" znajdziesz szczegóły.
Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.
 

numer

18

strona główna po-pa-pra-niec.pl
popapraniec - Jajecznicę rób na końcu na po-pa-pra-niec.pl
Dlaczego warto robić jajecznicę na końcu.
Dlaczego trzeba przygotowywać na nowe pomysły.

Jajecznicę rób na końcu!

My Wy Oni

zakładka posta na po-pa-pra-niec.pl

Jajecznica to jedna z tych potraw, na które każdy ma swój przepis. Występuje w niezliczonej liczbie wariacji, z cebulą, z boczkiem, z pomidorami, grzybami, wodą gazowaną, mokra, sucha… Można by tak długo wymieniać. Jedna cecha łączy jednak wszystkie rodzaje jajecznicy: dobrze smakuje tylko ciepła, zaraz po usmażeniu.

Wyobraź sobie teraz, że budzisz się rano i masz nieodpartą chęć pochłonięcia Twojej ulubionej jajecznicy. Wpadasz do kuchni, wyciągasz jajka, patelnię, masło, dodatki, itd. Smażysz swoją jajecznicę i kiedy jest już gotowa, orientujesz się, że do pełnego obrazu szczęścia brakuje jeszcze pokrojonego pieczywa, sparzonego i obranego ze skórki pomidora, gorącej herbaty. Zaczynasz to wszystko przygotowywać, wstawiasz wodę, kroisz chleb, parzysz pomidora, za mało wody na herbatę, wstawiasz następny czajnik, a jajecznica? Jajecznica stygnie. Dlatego właśnie pamiętaj:

 

Jajecznicę rób zawsze na końcu!

 

Często w życiu, tym osobistym i tym zawodowym chcemy coś załatwić z innymi członkami rodziny, współpracownikami. Chodzi o sytuację, w której trzeba zdobić poparcie większości, przekonać innych do naszego pomysłu. Oczywiście możemy zwołać spotkanie i przedstawić nasz pomysł. Jednak wtedy im większa liczba ludzi zaangażowanych w temat, tym większe ryzyko, że ktoś wyrazi zdanie odrębne i z Twojego przedsięwzięcia nici.

Dlatego też powinieneś przygotować się wcześniej. Warto pomówić ze wszystkimi zawczasu, wyczuć nastroje, zaszczepić nową ideę, czasem przekonać. W takim procesie możesz dojść do wniosku, że kogoś nie jesteś w stanie przeciągnąć na swoją stronę. W takim przypadku buduj koalicję z tymi którzy chcą. Wystarczy, że będzie ich więcej, lub będą mieli ważniejszy głos w grupie. Ważne abyś przygotował wszystko wcześniej, może nawet niektórzy z rozmówców zwrócą Twoją uwagę na aspekty, których nie dostrzegałeś wcześniej. Pozwoli Ci to dopracować Twoją propozycję, może nawet zmodyfikować, ulepszyć. Kiedy już wszystko będzie gotowe, przedstaw swoją ideę na forum publicznym i ciesz się kolejnym małym sukcesem.

 

Smacznego!

 

Napisz swój komentarz

Twój komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu a Twój adres IP pojawi się przy nim.

w stronie wykorzystano elementy graficzne z szablonu programu iWeb • wisiena.pl © 2024

 przycisk tła na po-pa-pra-niec.pl przycisk tła na po-pa-pra-niec.pl przycisk tła na po-pa-pra-niec.pl