Serwis po-pa-pra-niec.pl wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. W zakładce "CIACHA" znajdziesz szczegóły.
Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.
 

numer

51

strona główna po-pa-pra-niec.pl
popapraniec - URO na po-pa-pra-niec.pl
Nowa refleksja na temat przyczyn, które powodują, że nie uprawiamy różnego rodzaju aktywności ruchowej.

Świąteczne bieganie (URO?)

Zdziwienia

zakładka posta na po-pa-pra-niec.pl

URO - taka mała modyfikacja na potrzeby niniejszego wpisu, jako niezidentyfikowany obiekt biegający.

Ale do rzeczy!

Tegoroczne święta spędzam u rodziców, czyli głównie jem, siedzę i rozmawiam...

Dlatego też umówiliśmy się z bratem, że zabierzemy ze sobą nasz codzienny strój biegowy, aby w święta pobiegać razem. Ponieważ teren garnizonu, gdzie mieszkają rodzice nie jest zbyt wielki, obraliśmy kierunek na malowniczą trasę przez okoliczną wieś. Rano towarzyszyło nam głównie szczekanie psów, które wyraźnie nie miały świątecznego nastroju. Spotkaliśmy jednak kilka osób na naszej drodze. I tu pojawia się moje zdziwienie, bo większość z nich patrzyła na nas jak na URO. Kierowca przejeżdżającego auta, nawet zwolnił i cała jadąca z nim rodzina przyglądała się nam z ogromnym zaciekawieniem. Biegam prawie codziennie w Warszawie i nie dostrzegam takiego zachowania. Pewnie ludzie w większym mieście, przywykli już do codziennego widoku URO.

Cała ta historia skłoniła mnie do refleksji nad tym co ogranicza ludzi przed uprawianiem różnego rodzaju aktywności ruchowych. Może wcale nie chodzi o lenistwo czy brak czasu, może jest jeszcze inna przyczyna, tkwiąca znacznie głębiej, gdzieś w naszej kulturze. Może po prostu się wstydzimy, obawiamy co powiedzą inni jak zobaczą nas w święta biegających po okolicy, w dresiku i kolorowej czapeczce.

Zastanówcie się, bo jeżeli tak jest, to zachęcam do porzucenia obaw i czerpania przyjemności z codziennego wysiłku fizycznego, który naprawdę pozwala efektywniej stawiać czoła codziennym wyzwaniom. No i to codzienne, poranne pytanie sekretarki:

Co Ty się tak cieszysz?!

Komentarze

Ciamachowa  2015-01-24 00:35:39

Wisienka, ale Ty w zasadzie zawsze się cieszysz :-)

[ip:188.252.26.145]

Napisz swój komentarz

Twój komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu a Twój adres IP pojawi się przy nim.

w stronie wykorzystano elementy graficzne z szablonu programu iWeb • wisiena.pl © 2024

 przycisk tła na po-pa-pra-niec.pl przycisk tła na po-pa-pra-niec.pl przycisk tła na po-pa-pra-niec.pl