Serwis po-pa-pra-niec.pl wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. W zakładce "CIACHA" znajdziesz szczegóły.
Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.
 

numer

81

strona główna po-pa-pra-niec.pl
popapraniec - Dodaj pranie na po-pa-pra-niec.pl
Zginął Twój bagaż?
Musisz teraz uprać skarpetki?
Pamiętaj aby je dodać!

Dodaj pranie!

Zdziwienia

zakładka posta na po-pa-pra-niec.pl

Słyszałem nie raz o różnych brzmiących absurdalnie zapisach w instrukcjach obsługi do urządzeń powszechnego użytku. Kiedyś podawano przykład instrukcji do amerykańskiej mikrofalówki, w której znajdował się zapis aby nie wkładać doń zwierząt domowych.

Informacje takie zapewne chronią zwierzęta domowe przed niechybnym końcem. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że chodzi główne o zabezpieczenie interesów producenta.

Podobnie rzecz się ma z notką na kubku z kaw, która ostrzega o tym że napój wewnątrz jest gorący.

 

Ponieważ dużo podróżuję transportem lotniczym, wzrasta w moim przypadku, prawdopodobieństwo zagubienia bagażu. Ostatnio mnie to spotkało i walizka nie doleciała. Linie lotnicze chcąc zrekompensować mi cierpienia związane z brakiem osobistych rzeczy podarowały wyprawkę. Dostałem miniaturowe kosmetyki w połączeniu z monstrualną koszulką na zmianę w rozmiarze XXXL.

Najciekawszy jednak okazał się element służący do zrobienia prania w czasie oczekiwania na bagaż. Przyjął on postać saszetki zawierającej proszek do prania. Niby nic specjalnego ale instrukcja obsługi umieszczona na opakowaniu była dość zaskakująca:

 

popapraniec - saszetka z proszkiem do prania

 

  1. 1. Posortuj ubrania.
  2. 2. Dodaj ciepłą wodę do zlewu / miski.
  3. 3. Dodaj proszek do prania do wody.
  4. 4. Dodaj ubrania. 

 

Nie wiem do końca jak to skomentować, ale wygląda mi to na całkowite zaprzeczenie dla powyższych przykładów. Instrukcja ta pozostawia bardzo szerokie pole do popisu pasażerowi, którego bagaż zaginął...

 

Napisz swój komentarz

Twój komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu a Twój adres IP pojawi się przy nim.

w stronie wykorzystano elementy graficzne z szablonu programu iWeb • wisiena.pl © 2024

 przycisk tła na po-pa-pra-niec.pl przycisk tła na po-pa-pra-niec.pl przycisk tła na po-pa-pra-niec.pl